Güncel TeknolojiHaberlerSosyal Medya

WhatsApp’ta kullanıcıları mutlu etmeyecek yenilik!

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yeniliklerle gündeme gelmeyi başarıyor. Fakat bu yenilikler kullanıcıları pek memnun etmeyecek. Son olaylara bakılırsa Facebook’un satın aldığı uygulamada reklam dönemi başlıyor.

  The Wall Street Journal‘ın haberine göre Facebook‘un WhatsApp üzerinden para kazanmak için yeni bir planı var. Bu doğrultuda uygulamanın reklam verenler ve tüketiciler arasında direkt bir bağ kurması planlanıyor.
Bildiğiniz gibi yaygın mesajlaşma uygulamasının içinde Snapchat‘ten kopyalanan hikayeler özelliği yer alıyor. Instagram‘daki kadar yoğun kullanılmasa da bu hikayelerin arasında reklamlara yer verilmesi planlanıyor.

Fakat bu ücretsiz bir hizmet olmayacak. Kullanıcılar açısından değişen bir şey olmasa da, WhatsApp‘ı kullanarak müşterilerle iletişime geçen firmaların uygulamaya ödeme yapacağı bir sistem oluşturuluyor. Fakat binlerce müşteriyle irtibat kurulması mümkün olduğundan bu miktarın kullanıcı başına oldukça düşük olması bekleniyor.

WhatsApp’ın reklam çalışmalarının şimdiye kadar 100 farklı firmayla test edildiği, bunların arasında Singapur Havayolları, Wish ve Uber‘in yer aldığı ifade ediliyor. Fakat bu yeni sistemin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belirlenmiş değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı