1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

iPhone sahiplerine müjde!

Apple, teknoloji dünyasında yüksek ses getiren iPhone yavaşlatma skandalından sonra cihazların bataryalarını indirimli bir fiyattan değiştireceğini açıklamıştı. Bu indirimden faydalanmadan değiştirilen bataryalar için kullanıcılara geri ödeme yapılacak. iPhone batarya değişimine dair detaylar haberimizde…

Apple bazı modellerin bataryadan kaynaklı sorun nedeniyle cihazları yavaşlattığını kabul etmiş, telefonlarında yavaşlama olan kullanıcılara uygun bir fiyattan batarya değişimi yapacağını açıkladı. Bu açıklama sonrasında 319 TL olan garanti dışı batarya değişim ücreti 129 TL olarak güncellendi.

Yeni açıklamalara göre 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında garanti kapsamı dışında iPhone 6 veya sonraki modellere yönelik batarya değişimi için ödeme yapan kullanıcılara 190 TL ödeme yapılacağı duyuruldu.

Geri ödemeyi alacak kullanıcılara ise 23 Mayıs 2018 tarihi ile 27 Temmuz 2018tarihleri arasında Apple bir e-posta ile yapılması gerekenleri bildirecek. Eğer 1 Ağustos 2018 tarihine kadar söz konusu e-posta size gelmemiş ve ödemeyi almanız gerektiğini düşünüyorsanız yıl bitimine kadar Apple’a ulaşmanız gerekiyor.

Eğer iPhone’unuz da bataryadan kaynaklanan bir yavaşlama varsa ve bu indirimden faydalanmak istiyorsanız 2018 yılı bitmeden bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*