1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

HDD Satışları Gün Geçtikçe Düşüyor!

Dünya fiziksel depolamadan daha çok bulut depolama kullanıldığından dolayı hard disk üreticilerinin satışları gün geçtikçe düşüyor. Ortaya çıkan hard disk satışları bunun en somut göstergesi. Nidec tarafından yayınlanan raporlara satışlar düşmeye devam edecek.

Nidec, HDD’ler için mil motorları tedarik eden bir şirket. Bu yüzden pazar ile ilgili yakından bilgi sahibi. Nidec‘in paylaştığı verilere göre Hard disk satışları 2010 – 2018 yılları arasında 650 milyondan 375 milyona düştü. Bu %50’lik bir düşüş demek. 2020 yılında ise bu oranın artması bekleniyor.H

Söz konusu verilerin tüm HDD piyasası için olduğunu söylemek gerekiyor. PC ve notebook tarafındaki hard disk satışlarına özel olarak bakmak gerekirse, o tarafta da önemli bir düşüş var. Geçen yıl satışlar 389 milyon adetten 124 milyona düştü. Bu yıl 65 milyon adede doğru bir düşüş, 2020 yılında ise 46 milyon adetlik bir satış bekleniyor.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*