Güncel Teknoloji

Apple, iTunes’un Fişini Çekiyor!

Uzun yıllardır varlığını sürdüren iTunes, yeni güncellemelerden sonra yolun sonuna gelmiş olabilir. Steve Troughton-Smith’in paylaştığı bir tweetde Apple‘ın gelecek planları ile ilgili bazı önemli bilgiler bulunuyor.

Apple‘ın işletim sistemleri ile ilgili doğru bilgiler ortaya çıkarmış olarak bilinen Steve Troughton-Smith‘in dediğine göre, Apple yeni MacOS güncellemesinde TV uygulamasına eklenecek Müzik Podcast’ler ve Kitaplar uygulamaları üzerinde çalışıyor. Yeni yazılımlar, mevcut uygulamanın yerini alacak olabilir. Böylece iTunes uygulamasına gerek kalmayacak.

Apple, geçen ay Apple TV+ uygulamasını başlatmıştı. Bu uygulama ile Netflix ile rakip olan teknoloji devi, alandaki geliştirmelerini sürdürecek gibi görünüyor. On yıllık uygulamanın kariyerinde sona gelinmesi de bu geliştirmelerinin bir parçası.

Fakat, iTunes uygulamasının kalkması halinde, iPhone’larımızı bilgisayara bağladığımızda hangi uygulamayı kullanacağımız, hangi uygulama aracılığıyla veri aktarımı yapacağımız henüz belirsizliğini koruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı