İncelemeler

Yeni iPad Mini için Tasarım Görselleri Geldi

Yeni iPad Mini modelinin nasıl bir tasarım kullanacağına ilişkin bazı sızıntılar gelmeye başladı.

Birkaç gün kadar önce yeni iPad Pro modelinin tasarımına ilişkin render görüntülerini ekledik. Şimdi mini model için gelen render görüntüleri var ve bu görüntüler kasa tasarımı konusunda, önemli ipuçları veriyor. Ayrıca tablet için beklenen teknolojiler noktasında da ufak tefek ipuçları var.

Taslak tasarım olduğu söylenen tasarım hakkında bilgilere geçeceğim ama önce şunu söylemek isterim ki yeni tablet bir hayli yakın. Bu yıl ya da önümüzdeki yılın başında, yeni seriyle tanışacağımız söyleniyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 iPad Pro Tasarımı Sızdırıldı – Yeni Kasa Geliyor

Yeni iPad Mini Tasarımında İlk Olacak Noktalar Var

Yeni tablet için paylaşılan render görseli, tamamen düz bir kasa kullanılmayacağını işaret ediyor. iPad Pro için beklentimiz tamamen düz bir kasa olması. Birkaç gün önce bu model için sızan görsellerde de tamamen düz kasa öne çıkmış ve net şekilde gözükmüştü.

Fakat bu modelde biraz daha kavisli ya da yuvarlatılmış diyebileceğimiz kenar kısımları dikkat çekiyor. Tamam yanlar düze yakın ama özellikle üst kısımlarda ve köşelerde kavisli bir yapı dikkat çekecek. Tabii ki küçük bir kavis olacak.

Asıl bizi şaşırtacak olan bölüm ise tamamen ekran bölümü gibi gözüküyor. Ekran diğer tabletlere nazaran, çok çok daha az bir çerçeve bulunduracak. Neredeyse çerçevesiz olan tabletin, üst kısımda ekran üzeri gömülü bir ön kamera öne çıkıyor.

Görselde herhangi bir çentik alanı göremedim. Kameranın böyle bir tasarımla gelmesi, Apple için de sürpriz bir adım olacaktır. Tabii ki tek sürpriz adım da burası olmayacak. Bir de ekran altı parmak izi kullanılacak.

Render görseline bakıldığında, Touch ID alanı gözüküyor. Bu alan sanki fiziksel bir tuş gibi gelebilir ama değil. Tamamen ekranın altında kullanılacak olan parmak izi sistemini işaret eden bir taslak çizimi söz konusu olduğundan, bu kısmı ekran altı parmak izi sensörü gelecek şeklinde yorumluyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ersel Erdin

we work for digital rulership

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı