Yazılım

Windows 10 ciddi sorunlara neden oluyor

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 güncellemelerinde kalite sorunu çözememiş görünüyor. Aralık başında yayınlanan KB4592438 güncellemesi bilgisayarlarda birçok sorun çıkmasına neden oldu.

Microsoft’un yayınladığı Windows 10 güncellemelerinin sorunlu çıkması artık sıradan bir hal almış durumda. Yazılım devinin yayınladığı en son toplu güncelleme de bilgisayarlarda ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden oldu.

Windows 10 kullanıcıları donma, aşırı CPU kullanımı ve mavi ekran hatası gibi can sıkıcı sorunlardan şikayet ediyorlar. Tüm bu problemler 8 Aralık’ta, Ekim 2020 ve Mayıs 2020 Güncellemesi’ne sahip sistemlere dağıtılan KB4592438 güncellemesinden sonra ortaya çıkmaya başladı.

Kullanıcılar daha güncellemenin kurulum aşamasında sıkıntı yaşamaya başladıklarını ve yükleme işlemini gerçekleştiremediklerini ifade ediyorlar. Ancak bu sorun diğerlerinin yanında hafif kalıyor.

CPU kullanımında ani artış ve mavi ekran hatası

Güncellemeyi yüklemeyi başaranlar ciddi performans sorunlarıyla karşı karşıya kalmış durumdalar. Sistemde çok fazla yük olmasa bile CPU kullanımında ani artışlar olduğu belirtiliyor. Sadece tarayıcı açıkken bile %100‘e yakın CPU kullanımı söz konusu.

Kullanıcılar güncellemeyi kaldırdıktan sonra her şeyin normale döndüğünü söylüyorlar. KB4592438 güncellemesinin ayrıca eski oyunlarla uyumluluğu bozduğu, klasörleri salt okunur olarak işaretlediği, Bluetooth sorunlarına neden olduğu ve hatta mavi ekran hatasına yol açtığı da belirtiliyor.

  • Windows 10 yükleme lisansınız var  ve bu bilgisayarı Windows 7’den Windows 8.1’e yükseltiyorsunuz.
  • Windows 10’u, daha önceden başarıyla etkinleştirmiş olduğunuz Windows 10 yüklü bir bilgisayara yeniden yüklemeniz gerektiğinde.

Windows 10’u, Windows XP veya Windows Vista çalıştıran bir bilgisayara yüklüyorsanız ya da Windows 10’u farklı bir bilgisayara yüklemek için yükleme medyası oluşturmaya ihtiyacınız olursa, aşağıdaki Yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluşturmak için aracı kullanma bölümüne bakın.

Not: Windows 10’u yüklemeden önce, bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için sistem gereksinimleri konusunu inceleyin. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkındaki tüm ek bilgiler için bilgisayarınızın üreticisinin web sitesini de ziyaret etmenizi öneririz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ersel Erdin

we work for digital rulership

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı