AndroidiOSMobil
Trend

WhatsApp Yenilikleri 2021’de Büyük Yenilikler Var

WhatsApp Yenilikleri 2021'de Büyük Yenilikler Var

WhatsApp’ın yayınlanan son beta sürümü, 2021 için ufuktaki büyük gelişmeleri ve yenilikleri gözler önüne seriyor.

WhatsApp , 2021’in ilk Beta güncellemesini yayınladı. Beta sürümü, bu yıl içinde telefonunuza eklenebilecek yeni özelliklerle ilgili ipuçlarıyla dolu. WABetaInfo’nun haberine göre, iyileştirilmiş video ve sesli aramalar , daha iyi sohbet geçmişi yedeklemeleri, daha kolay kişi yönetimi, geliştirilmiş etiketler ve çeşitli hata düzeltmeleri dahil olmak üzere çok sayıda iyileştirme geliyor. WhatsApp Yenilikleri

WhatsApp Yenilikleri

Buna ek olarak pandemi devam ederken arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalmak için giderek daha önemli hale gelen grup çağrılarını kaçırmamanıza yardımcı olacak birkaç yeni özellik de bulunuyor. Bir grup görüşmesinin başlangıcını kaçırırsanız, daha sonra katılmak ve özür dilemek şu anda imkansız. Yeni özellik geldiğinde, sohbete istediğiniz zaman katılmanız mümkün olacak. WhatsApp Yenilikleri

WhatsApp Nedir

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da artmaya başladı. Bunlardan WhatsApp öyle tuttu ki şu anda geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu. WhatsApp eski Yahoo! çalışanı olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuş. 2014’ün başlarına geldiğimizde WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı.

WhatsApp, şüphesiz dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM operatörlerine ödediğimiz kısa mesaj ücretlerini azaltmanın en güzel yollarından biri.

19 Şubat 2014 yılında Facebook, Inc. tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ersel Erdin

we work for digital rulership

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı