Kategoriler
Güncel Teknoloji İnternet Yazılım

WhatsApp, Android cihazlar için Parmak İzi özelliğini getiriyor!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, sonunda iOS versiyonunda zaten aylardır olan bir özelliği Android versiyonuna da getireceğini duyurdu!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, sonunda iOS versiyonunda zaten aylardır olan bir özelliği Android versiyonuna da getireceğini duyurdu! WhatsApp şu anda beta sürümünde bu parmak izi özelliğini aktif olarak kullanıma sundu.

WhatsApp, Android versiyonuna çıkarmaya hazırladığı bu özelliği daha önce iOS cihazları için zaten Şubat ayında yayınlamıştı. Kullanıcıların güvenlikle ilgili tereddütlerini ortadan kaldırmak isteyen WhatsApp, parmak izi kilidini de devreye alarak ekstra bir güvenlik katmanı oluşturuyor.

Eğer beta kullanıcısı iseniz bu özelliği aktif etmek için ilk olarak ayarlara girmeniz gerekiyor. Ardından sırasıyla Hesap > Gizlilik > Parmak İzi Kilidi sekmesine gelerek bu özelliği aktif edebilirsiniz. Otomatik kilit özelliği ile de tekrardan ne zaman kilitlenmesini istediğinizi de seçebiliyorsunuz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi 3 adet seçenek bulunuyor. “Anında”, “1 dakika sonra” ve “30 Dakika sonra” seçeneklerinden kendinize en uygunu hangisi ise seçebilirsiniz. Ek olarak bildirimlerde içeriği gösterme ya da gizleme seçeneği de size bırakılmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir