GündemUygulamalar
Trend

Telegram Web Neden Çalışmıyor Düzeltmenin 9 Yolu

Telegram Web Çalışmıyor Düzeltmenin 9 Yolu

Telegram Rusya’da doğup büyüyen açık kaynaklı şifreli bir mesajlaşma servisidir. Gizliliğe önem veren ve veri ve güvenliklerine değer veren insanlar tarafından tercih edilir.

Telegram web, mobil ve masaüstü işletim sistemlerinde kullanılabilir. Ancak mükemmel olmaktan uzaktır ve web uygulaması genellikle birçok insan için çalışmaz. Telegram ağının çalışmamasının veya açılmamasının birçok nedeni olabilir.

Bakalım düzeltmek için neler yapabiliriz.

1. İnterneti kontrol edin

Her şeyin çalıştığından emin olmak için internet bağlantınızı ve yönlendiricinizi kontrol edin. Değilse, farklı bir WiFi bağlantısı veya hatta bir mobil hotspot deneyin. Ayrıca yönlendiriciyi yeniden başlatabilir veya yaygın hatalardan temizlemek için bir kez sıfırlayabilirsiniz. Sınırsız bir internet planınız yoksa muhtemelen FUP (Adil Kullanım Politikası) ile sınırlandırılırsınız. Bu durumda, kalan bant genişliğini kontrol edin veya ISS’nize başvurun. Ağ sorunlarınız varsa, düzeltmek için aşağıdaki # 9’u seçin.

2. Tarayıcı sorunu

Bir sorun veya sorunun tarayıcınızla Telegram web uygulaması arasında çakışmaya neden olması muhtemeldir. Başka bir tarayıcı denedin mi? Firefox, Chrome, Opera veya Brave tarayıcısını indirin ve Telegram web uygulamasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Evetse, bir önbellek hatası olabilir. Önbellek dosyalarını ve diğer yinelenen verileri tarayıcıdan silin ve Telegram webini tekrar indirmeyi deneyin. Bunu yapmak için, menü simgesini tıklatarak ayarları seçin ve ekranın altındaki “Gelişmiş” seçeneğini bulmak için biraz kaydırın.

Biraz daha hızlıca kaydırın ve Tarama verilerini temizle’yi tıklayın

Biraz daha hızlıca kaydırın ve Tarama verilerini temizle’yi tıklayın

Opera tarayıcısının kenar çubuğundaki Telegram uygulamasıyla geldiğini biliyor muydunuz? Telegram webine gerçekten erişmek istiyorsanız bunu da deneyebilirsiniz.

3. Mobil veya Masaüstü uygulamasını deneyin

Mobil uygulamayı denediniz mi? Telegram, Android ve iOS için Telegram web uygulamasını veya cep telefonunu kullansanız da aynı şekilde çalışır. Şuradan indirebilirsiniz: Google Play Store و App Store Sırasıyla ve hemen kullanmaya başlayın. Birkaç dakikadan fazla sürmemelidir. Giriş yapmanız ve bunu doğrulamanız gerekeceğinden, giriş ayrıntılarının yanınızda olduğundan emin olun.

Telegram’dan kurabileceğiniz bir masaüstü uygulamasına da gidebilirsiniz. Her iki durumda da, Windows 10 ve macOS bilgisayarınızda çalışacak, böylece mobil uygulamaları kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Daha önce de belirtildiği gibi, Telegram uygulamasını doğrudan tarayıcının içinde sunan Opera’yı da kullanabilirsiniz.

Bu, size bir hata yapmadan önce Telegram’da yaptığınız her şeyi takip etmenizi sağlayan geçici bir rahatlama sağlayacaktır. Daha sonra Windows 10’da çalışmayan Telegram web hatasını çözmeye devam edebilirsiniz.

4. Proxy veya VPN

Proxy kullanıyor musunuz veya VPN İnternete bağlanmak için? Bu nedenle Telegram Network hatası ilk etapta görünmeyebilir. Emin değilseniz ayarları açın (Windows + I tuşlarına basın), proxy arayın ve Proxy ayarlarını değiştir’i seçin.

Manuel proxy ayarı seçeneğinin altındaki Proxy sunucusu kullan seçeneğini kapattığınızdan emin ol

5. Yeniden başlat

Tarayıcıyı kapatın ve tekrar başlatın. Telegram’ın web’de çalışmadığından sorumlu rastgele bir hata veya açılır pencere olmadığından emin olmak için bilgisayarı bir kez yeniden başlatın.

6. Telgraf yasaklandı

Telegram özellikle oyuncular, blockchain topluluğu, kripto ve Silikon Vadisi arasında popülerdir. Bu arada, hain partiler ve kötü aktörler tarafından reklam, yetişkinlere uygun içerik, sahte haberler ve terörizm yaymak için de kullanılır. Bu nedenle, birçok ülke ve ülkede aktif olarak yasaklanmıştır. Bölgenizdeki durumun bu olup olmadığını görmek için haberlere göz atın.

Konutunuz engellendiyse, Telegram web sitesine erişmek için bir proxy veya VPN kullanabilirsiniz. Aslında, Opera gibi tarayıcılar Telegram ve diğer sosyal medya uygulamalarıyla ücretsiz bir VPN hizmeti sağlar.

7. Telgraf çöküyor

Popüler güvenli mesajlaşma servisi kapalı ve bir kesinti ile karşı karşıya olabilir. Bu teoriyi test etmenin en hızlı yolu ziyaret etmektir Downdetektör.

Bu hizmetleri sağlayan birçok şirkette bir dizi popüler uygulama ve hizmetin çalışmama süresini kontrol etmek popüler bir destinasyondur. Durumu coğrafyaya göre de kontrol edebilirsiniz. Bölgenizdeki sorunları kontrol edin.

8. Güvenlik duvarı ve antivirüs

Web’deki Telegram URL’sine izin verildiğinden ve engellenmediğinden emin olmak için güvenlik duvarı ayarlarınızı kontrol edin. Hataya neden olan kara listeye URL eklemek mümkündür. Yapmanız gereken bir sonraki şey, favori uygulamanızla tam bir antivirüs taraması yapmaktır. Bu biraz zaman alabilir ama sabırlı olun. Bu önemlidir.

Son olarak, indirip yüklemelisiniz Malwarebytes. Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar değişiklik gösterir ve aynı şeyi bulmak için özel bir uygulamaya ihtiyacınız vardır. Malwarebytes şehirdeki en iyisidir ve ücretsiz sürüm yeterince iyi olmalıdır. Yine, daha güvenli tarafta olmak için tam bir tarama yapın. Bulunan tehditleri etkisiz hale getirin ve görüntülendiğinde ekrandaki talimatları izleyin. Telegram ağının çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin.

9. Windows ağında sorun giderme

Ayarlar’ı açmak için Windows + I tuşuna basın ve “Ağ sorunlarını ara ve düzelt” i bulup tıklayın.

Burada otomatik olarak “Düzeltmeleri uygula” yı tıklayın ve ardından “İleri” yi seçin. Sonraki ekrandaki talimatları izleyin.

Will “Windows Sorun GidericiSizin için ağ sorunlarını bulun ve düzeltin.

Telegram Web Hatası çalışmıyor

Telegram web uygulamasının sunucuya bağlanmamasının veya düzgün çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Bir şey mi kaçırdık? Bu sorunu çözmenin başka bir yolunu bulursanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın. Bu, diğer kullanıcılarımıza yardımcı olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ersel Erdin

we work for digital rulership

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı