Oyun
Trend

‘ Rust ‘ oyunu patlama yaptı: Geliştirici çılgın paralar kazanıyor

' Rust ' oyunu patlama yaptı: Geliştirici çılgın paralar kazanıyor

 Twitch’in yeni favorisi Rust , çıkışından yedi yıl sonra rekorlar kırmaya başladı. Oyun şu sıralar Steam’de müthiş gelirler elde ediyor.

Twitch sayesinde aniden patlama yapan oyunlar listesi genişlemeye devam ediyor. Şimdi de aslen yedi yıllık bir oyun olan  Twitch’in yeni kralı oldu. aniden büyük bir popülerlik kazanınca oyunun geliştiricileri de müthiş gelirler elde etmeye başladı. Rust

Günde 1 milyon doları aşan gelir

Rust yapımcı stüdyosu Facepunch‘ın kurucusu olan geliştirici Garry Newman, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, Rust’ın bu hafta içerisinde iki farklı günde 1 milyon dolardan fazla para kazandığını söyledi. her geçen gün daha da fazla oyuncu çektiği için muhtemelen önümüzdeki günlerde bu gelirler daha da artacak.

Hayatta kalma/sandbox türündeki Rust ilk olarak 2013 yılında erken erişim olarak piyasaya sürülmüştü. Oyun daha sonra 2018’de tam sürüm olarak çıkışını yaptı. normalde de aslında gayet popüler bir oyundu ancak Twitch’te bir fenomen haline gelince oyuncu sayıları birden 4-5 katına çıktı. Bu yazıyı yazdığım sırada eş zamanlı oyuncu sayısı 243 bine ulaşmış durumda ve yine yeni bir rekor kırıyor.

Rust geçtiğimiz günlerde Twitch’te 1 milyon eş zamanlı seyirci sayısına ulaşarak müthiş bir başarıya imza atmıştı. Şu anda da yine seyirci rakamları 1 milyon civarında.

Türkçe seslendirme ve altyazı desteğine sahip olan Steam’de şu anda %33 indirimle 40,20 TL’ye satılıyor. Oyunun konsol versiyonu da bu yıl içerisinde yayınlanacak..

Garry’s Mod veya GMODHalf-Life 2 üzerine kurulan bir Sandbox modudur. Bu mod ile kullanıcılar, oyunun içerisindeki materyalleri kullanarak birçok şey yaratabilirler. Bunlar kullanıcının hayalgücüne kalmış şeylerdir. Makineler, robotlar, karikatürler…
Garry’s Mod, sadece kullanıcıya oyunun içerisindeki materyalleri kullanabilmesi için kolaylık sağlar. Modun temeli yerçekimi kanunlarına dayanmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ersel Erdin

we work for digital rulership

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı