Nokia Tarafından Büyük Bomba!

HMD Global’in yakında beş arka kameraya sahip Nokia 9 PureView amiral gemisini tanıtması bekleniyor. Akıllı telefonun kılıf görselleri nasıl bir kamera tasarımına sahip olacağını açığa çıkardı.

Nokia 9 PureView kılıfları tasarımını doğruladı!

Uzun bir süredir konuşulan 5 kameralı Nokia 9 tanıtım tarihinin yaklaşmasıyla birlikte daha çok karşımıza çıkar oldu. 2019 yılının ilk çeyreğinde resmiyet kazanması beklenen Nokia 9 tasarımı da artık netleşti.

AndroidPure adlı internet sitesi HMD Global’in beş arka kameralı yeni amiral gemisi telefonunun kılıf görsellerini ele geçirmeyi başarmış gibi görünüyor. Yayınlanan resimlerde Nokia 9 Pure View olarak lanse edilmesi beklenen telefonun arka panelindeki beşli kamera modülü net bir şekilde görülebiliyor. Bununla birlikte kılıf görsellerinin daha önce ortaya çıkan sızıntıları da doğruladığını belirtmek gerekir.

Önümüzdeki ay tanıtılabilir

Akıllı telefonun beşli arka kamera sistemi hakkında çok fazla detay yok. Ancak söylentilere göre bir telefoto lens, bir geniş açılı lens ve bir de derinlik sensörü içerecek. Diğer ikisinin ne işe yarayacağı henüz belli değil. Ayrıca bir LED flaş ve henüz ne olduğunu tam olarak bilmediğimiz ek bir yuvarlak oyuk daha var.

Diğer taraftan modelin ön yüzüne baktığımızda ise herhangi bir çentik veya ekrana gömülü kamera göremiyoruz. Alıştığımız tarzda, 5.9 inç büyüklüğündeki 18:9 ekranla gelen modelin ince çerçevelerle simetrik bir görünüm sunması hedeflenirken, ekran kasa oranı ise rakiplerinin gerisinde kalacak gibi gözüküyor.

Teknik detaylara baktığımızda ise Qualcomm’un 2018 yılı üst seviye işlemcisi Snapdragon 845’in akıllı telefonda yer alacağını görüyoruz. Kamera özellikleri bilinmeyen modelde 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimine sahip olacak olan ve telefon gücünü 4150 mAh bataryadan alacak


Alperen KURUÖZ

Bir cevap yazın


*