BilgisayarDonanımHaberlerİncelemelerKampanyaYazılım

Microsoft 400 $ Surface Tableti FCC’den Onay Aldı!

Microsoft’un 400 $ ‘lık Surface tableti FCC’den başarı, yakında başlayabilir!

Microsoft‘un daha ucuz bir 400 $ Surface tablet üzerinde çalıştığı ve bu hafta FCC‘den geçtiği görülüyor. Dosyalama (WinFuture tarafından tespit edilen) sadece küçük bir cihaz için düşük güçte bir şarj cihazını ortaya çıkaracak, ancak diğer pek çok donanım detayı olmayacak. Bloomberg daha önce Microsoft’un daha şarj için USB-C’ye dönüştürdüğünü bir tasarıma sahip 10 inç aygıtlarını çıkarmayı planladığını bildirdi.

Yeni Surface modellerinin, Intel Pro işlemcileri ve Windows 10‘un tam sürümüyle mevcut Surface Pro’dan daha hafif olduğu söyleniyor. Microsoft’un daha küçük tabletinin LTE sürümlerini, daha ucuz klavye kapaklarını ve bir kalemini de planladığı bildiriliyor. Daha ucuz bir tablet, daha büyük ve daha güçlü bir sürüm için ödeme yapmak istemeyen tüketicilere ve öğrencilere hitap edecek. Microsoft, üç yıl önce, onu kullanmayı bırakmadan öğrencileri hedefleyen daha ucuz ve daha küçük bir Surface 3 tableti başlattı.

Microsoft, daha küçük tabletleri üzerinde çalıştığını henüz bilmiyor ve şirketin bu ucuz tabletini tanıtmayı planladığı belli değil. Yine de FCC’deki görünüm önemlidir. Cihazlar, test edene ve kullanıma hazır olana kadar normalde FCC listelerinde görünmez. Bu, Microsoft’un Eylül ayında ya da yoğun tatil döneminde okula dönmeden önce piyasaya bu ucuz Surface tabletini almayı hedeflediği anlamına gelebilir.

 

Son zamanlar da hem oyun hem de teknoloji dünyasından önemli adımlar atan Microsoft daha da ileriye gidiyor. Uygun fiyatlı ve yeni çıkacak olan Surface tabletleri çok yakında geleceklerini belirtmişler ama birazda kararsız gibiler. Tam bir çıkış tarihi olmaması aklımız da bir takım soru işaretleri bırakıyor. Acaba yine vazgeçecekler mi?

Microsoft’ un hem daha düşük bir sistem isteyenler için hem de ekonomisi düşününler için böyle bir harekette bulunması çok iyi bir haber. Çünkü normal sistemli tabletler dediğimiz cihazlar bazı bünyeler için fazla gereksiz ya da pahalı olabiliyor. Microsoft’un özellikle öğrencileri düşünmesi çok güzel bir hareket. Uygun fiyatlı ve fiyatına göre performans gösterecek olan Surface tabletleri bakalım istekleri karşılayabilecek mi?

Hepinize iyi günler, takipte kalmayı unutmayın…

 

Bizi İnstagram’ dan takip etmeyi unutmayın! 😀

Adres: @guncelteknolojicom

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı