Kategoriler
Güncel Teknoloji Otomobil

İşte Mitsubishi Mi-Tech Konsepti!

Mitsubishi’nin mükemmel Mi-Tech Konsepti aslında bir hibrit kumul arabası…

Mitsubishi’nin mükemmel Mi-Tech Konsepti aslında bir hibrit kumul arabası, ama geleneksel bir Atkinson döngüsü içten yanmalı motora sahip olmak yerine, Mitsubishi, özel bir tür güç üretme ünitesi vererek anteni yükseltti.

Görüyorsunuz, Mi-Tech, gaz türbini motoruyla donatılmış gördüğümüz ilk konsept. ‘Türbin motoru’ ifadesi sizi yüksek güçlü jet uçakları, endüstriyel elektrik jeneratörleri ve görkemli gemiler hakkında düşündürüyorsa, haklısınız.

2019 Tokyo Motor Show‘da ilk kez yer alan Mitsubishi Mi-Tech Konsepti, cesur ve açık havada Tonka’nın gövde tasarımından ötürü övgüyle bahsetti. Ama altında, bu SUV-slash-dune buggy bazı ciddi teknolojiyi paketliyor.

Başka bir şey düşünmeden önce, bir gaz türbini motorunun çalışma şekli dört kelimeyle özetlenebilir: emmek, sıkmak, çarpmak ve üflemek. Mitsubishi‘ye göre, Mi-Tech Concept‘teki gaz türbini motoru, boyutu ve ağırlığı için daha fazla güç üreten kompakt ve hafif bir ünitedir.

Ek olarak, bu yeni motor eşsiz bir esneklik için benzin, dizel, gazyağı ve hatta alkolle beslenebilir. Mi-Tech Concept‘in arkasındaki bu iki fan grubunu gördünüz mü? Mitsubishi herhangi bir spesifikasyondan bahsetmedi, ancak fan kanatlarının altındaki gaz türbini motorunu beslemek için büyük miktarda hava emdiğini düşünüyoruz.

4 Elektrik motoru: AWD

Mitsubishi Mi-Tech Concept, her tekere güç sağlayan bir elektrik motoruna sahip. Dört motorlu 4WD sistemi, Mitsubishi’nin Süper Tüm Tekerlek Kontrolü (S-AWC) ve Aktif Yaw Kontrol sistemini kullanır. Bunların hepsi tanıdık geliyorsa, efsanevi Mitsubishi Lancer Evolution serisindeki sistemle aynıdır.

Sonuç, daha iyi yol tutuşu, daha dar viraj alma ve yol üzerinde veya yol dışında olsun daha iyi çekiş gücüdür. Ve üstsüz ve kapısız bir SUV hakkında konuştuğumuzdan, Mi-Tech Concept zorlu kum tepeleri ve toprak yollarından geri adım atmayacak.

Mi-Tech Üstü açık olacak ve kapısı olmayacak!

Uluslararası bir otomobil fuarında cesur bir ifade vermenin en iyi yolu nedir? Çatısı olmayan ve kapısı olmayan bir SUV konseptiyle görünmeniz yeterli; Bir gaz türbini elektrik jeneratörü atın ve siz ayarladınız. Mitsubishi’nin Mi-Tech Concept’i 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’ndaki en pratik konsept olmayabilir, ancak kesinlikle en çok istenen özellik budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir