Arttırılmış GerçeklikGüncel TeknolojiiOS

iOS 13’den Apple AR Gözlük Müjdesi!

Teknoloji devi Apple AR gözlük yani artırılmış gerçeklik gözlüğü uzun süredir gündemde. En son gelişme olarak iOS 13’te rastlanan bazı kodlar geliştirme sürecinin devam ettiğini doğruladı.

Apple AR gözlük iPhone’unuza sekronize çalışacak!

Apple AR gözlük, iPhone’unuzun ile senkronize çalışacak. Bu sayede gözlüğün ekranlarında mesaj, e-posta ve hava durumu gibi bilgileri doğrudan görüntülemek mümkün olacak. Apple iOS 13’ü duyurduktan sonra, işletim sisteminde yapılan incelemelerin ardından bazı iddialar gündeme gelmişti. Analistler, yeni işletim sisteminde artırılmış gerçeklik gözlükleri için bazı detaylara ulaşmıştı. Bu sefer ise ünlü Apple analisti Ming-ChiKuo, yeni artırılmış gerçeklik gözlükleri için bazı iddialar ortaya attı. Ming-ChiKuo’ya göre Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri 2020 yılının başlarında piyasaya çıkabilir.

Apple AR gözlükte akıllı telefon ile kablosuz bağlantı için U1 çipi kullanılacak. Ultra geniş bağlantı sayesinde güç tüketimi de minimum seviyelerde olacak. Yeni AR gözlükte işletim sistemi olarak ise rOS yani Reality OS isimli bir işletim sistemi kullanılacağı da iddialar arasında yer alıyor. iOS’a bağlı olarak çalışan işletim sisteminde AR/VR özellikleri ön plana çıkarılacak. Apple ayrıca bu gözlük için özel bir uygulama da geliştiriyor.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisinde çalışmalarını sürdüren firmalar arasında Apple tek başına değil. Google, Microsoft gibi firmalarda arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu yüzden Apple çalışmalarını hızlandırmak zorunda. Apple bu konuda çalışmalarını hızlandırmak zorunda olduğunun farkında.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı