Sosyal Medya

Instagram ana ekranı değişiyor! Yeni güncelleme

Instagram ana ekranı güncelleme ile büyük bir değişime uğruyor. İlk olarak beta programına katılan kullanıcılara denetilen bu yeni ana ekran, şimdi de tüm kullanıcılar için geçerli olacak. TikTok benzeri kısa videolar özelliği Reels ile rekabeti kızıştıran Instagram, yeni ana sayfa için Reels ve alışveriş özelliği üzerine yoğunlaşıyor.

Instagram ana ekranı güncelleme ile nasıl değişecek?

Instagram yeni güncelleme ile birlikte, beğeni butonunun yeri alt kısımdan üstte taşınnıyor. Yani artık DM ile birlikte arama ve beğenileri görebileceğiniz butonlar yer alacak. Yeni gönderi oluşturma butonunun da üstte yer aldığı görünüyor. Ancak beta kullanıcılarında şu an için arama butonu üstte taşınmış durumda.

Alt kısıma ise Reels sekmesi ve Alışveriş sekmesi eklenmiş durumda. Aslında Instagram Reels videoları sekmesi uzun süredir bir çok kullanıcıda yer alıyor. Şimdi ise bu özellik herkese açılacak. Bu sekmeye gelerek bu kısa videolardan öne çıkanları izleyebilir ya da siz de böyle bir video çekebilirsiniz.

Instagram alışveriş özelliği sekmesi de daha önce keşfet bölümünde yer alıyordu. Bu yeni güncelleme ile birlikte, ayrı bir sekme olarak ana sayfaya eklendi. Instagram alışveriş sekmesinde, mağazaları bulmak, editör tarafından seçilen paylaşımlara göz atmak mümkün. Yine bu sekmede karşımıza rehberler özelliği çıkıyor.

Bu özellik ile birlikte, Instagram işletme hesabı olan kullanıcılar mağaza açarak katalog oluşturabiliyor. Kullanıcılar bu katalogu bir rehber haline getirerek, rehberler kısmından ulaşılmasını sağlayabiliyor.

Yeni özellik henüz her hesaba tanımlanmış değil. Şu an için Reels sekmesinin eklendiği ancak Instagram alışveriş özelliği sekmesinin henüz her kullanıcıya sunulmadığı aktarılıyor. Yeni Instagram güncellemesi ile karşımıza çıkan ana ekran değişimi sizce nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/sosyal-medya/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı