BilgisayarDonanımGüncel Teknoloji

En ucuz MacBook nasıl alınır?

En ucuz Macbook veya diğer Apple ürünlerine sahip olmanın yollarını bu yazımızda sizler için derledik. Detaylar için yazımızı okuyabilirsiniz. Daha önceki yazımızda Apple firmasının başarılı olmasındaki etkenleri derlemiştik. Şimdi ise bu firmanın ürünlerinden Macbook bilgisayarlara en uygun yoldan nasıl sahip olabileceğimize bir bakalım…

Yurt dışından almak

En ucuz macbook sahibi olmak için özellikle Gürcistan çoğu kullanıcının tercihi haline geldi. Sadece 1 yıl geçerli garantiyi, Türkçe klavye olmamasını ve taksitsiz almak zorunda oluşunuzu dert etmiyorsanız, yurt dışından alabilirsiniz. Fiyatlarda modeline göre %20’ye kadar fark var. Sadece Macbook almak için yurt dışına gitmek masraflı olacaktır ama yakınlarda bir yolculuk görünüyorsa neden olmasın?

Eğitim indirimi

Apple Store’dan alacağınız iMacler ve Macbook’larda %10 eğitim indirimi mevcut. Siz öğrenci değilseniz bile, öğrenci, öğretmen, akademisyen bir tanıdığınız aracılığıyla alabilirsiniz. Bunun için arkadaşınızın .edu uzantılı bir e-maile sahip olması gerekiyor.

Geçen yılın modelini almak

Özellikle Apple Store dışında Premium Reseller olarak belirtilen satış noktalarında ve teknoloji marketlerde geçen yılların modellerini daha uygun fiyatlara bulmak mümkün.

İkinci el almak

Temiz kullanılmış fazla yorulmamış bir ürün bulabilirseniz bu seçeneği de değerlendirmek mantıklı olabilir. Kimi kullanıcılar her yıl yeni çıkan modeli satın alıyorlar. Dolayısıyla sadece bir sene kullanılmış bir cihaz almak pekala mümkün. Ancak cihazın durumunu, daha önce tamir görüp görmediğini mutlaka bir uzmana kontrol ettirmekte fayda var.

Tavsiyemiz an itibariyle yurt dışından almanın zahmete girmeye değmeyeceği yönünde, Türkiye’de yukarıdaki seçenekleri değerlendirmek daha mantıklı olacaktır.

Bir Apple ürünü almaya karar verdiğinizde, en ucuz yoldan sahip olmak için siz yukarıdakilerin hangisini tercih ederdiniz? Farklı seçenekler varsa lütfen yorumlarda belirtin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı