DonanımGüncel TeknolojiHaberler

64 Megapiksel kameralı telefon geliyor!

Akıllı telefon üreticilerin çıkardığı telefonlar her geçen gün güçlenerek birbiriyle daha sıkı bir rekabete giriyor. Bu rekabeti kızıştıran hamle Samsung’tan geldi. Samsung 64 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera sensörünü duyurdu.

Samsung üreteceği yeni kamera senserönü duyurdu. Mevcut olan 48 Megapiksellik sensör gibi 0.8 mikrometre piksel özelliğini kullanacak.

ISOCELL Bright GW1 isimli yeni sensörün tam çözünürlüklü 64 Megapiksel çekimlerde renk filtresini deşifre edebilecek. Bu sensörün Sony‘nin IMX586 48 Megapiksel sensörü benzer özelliklere de sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung, 64 Megapiksel çözünürlüğündeki yeni sensörünün seri üretimine yılın ikinci yarısından itibaren başlayacak. Bu da 2019 yılının sonlarında çıkacak amiral gemisi modellerde bu sensörü görebileceğimiz anlamına geliyor.

Samsung, Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi Uzak Doğulu akıllı telefon üreticileri 48 megapiksel çözünürlüğe sahip kameraları mevcut olarak kullanıyor. Yeni sensör ile birlikte ilk adımı hangileri atacak, yılın sonuna doğru göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı