full screen background image
Search
Salı 21 Kasım 2017
  • :
  • :

Yeni iPhone Modelinin Adı Belli Oldu!

iPhone 8 ve iPhone Pro olacağı tahmin edilen Apple’ın yeni amiral gemisi OLED ekranlı model için yeni bir isim telaffuz ediliyor. İşte o isim!

12 Eylülde Steve Jobs adını yaşatacak amfide gerçekleşecek olan Apple etkinliğine sayılı günler kala, şimdiye kadar iPhone 8 ve iPhone Pro adlarıyla anılan yeni modelin iPhone X olarak çıkacağı iddia ediliyor.

Yeni Apple amiral gemisi iPhone X olacak! 

Alman web sitesi iCulture’ın haberine göre, yeni nesil OLED ekranlı iPhone modelinin adı iPhone X olması bekleniyor Ek olarak, haberde bir iPhone 8 modelinden de bahsediliyor. Fakat bu modelin tam olarak beklediğimiz model olmadığı belirtiliyor. Güvenilir bir kaynaktan alındığının altı çizilen bilgilerin, doğrudan Apple tarafından gerçekleştirilen bir toplantıdan öğrenildiği de ifadeler arasında. iCulture’ın daha önce 10.5″ iPad Pro hakkında da haklı çıktığını hatırlatalım.

iPhone akıllı telefonların 10. yaşının kutlanacağı bir dönemde iPhone X isminin mantıklı bir seçim oldu. Bilindiği gibi Romen rakamı olarak X, 10 anlamına geliyor. Diğer taraftan akıllı telefon iPhone Edition adıyla karşımıza çıksa da pek yadırgamayız. Apple’ın Watch akıllı saatlerinde de bir üst düzey Watch Edition modeli olduğunu hatırlatalım.

Çerçevesiz bir tasarım sunmayacak olan ve iPhone 7s ile iPhone 7S Plus olarak anılan modellerin ise doğrudan iPhone 8 modelleri olarak çıkabilir

Yeni nesil iPhone’ların 15 Eylül itibariyle ön siparişe sunulacağı ve 22 Eylül itibariyle de piyasaya sürüleceği de diğer bilgiler arasında.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir