full screen background image
Search
Salı 12 Aralık 2017
  • :
  • :

Windows Phone nasıl yapılır resmi websitesi: Emulator.nokia.com

Microsoft mobil teknoloji pazarında büyümeyi hedefleyen işletim sistemi Windows Phone ile ilgili değişikliklerin nasıl yapılacağı üzerine resmi bir web sayfası açtı.

windows-phone-nasil-yapilir

Mobil teknolojide yaşanan her geçen günkü rekabet artışı elbette ki pazarda lider konumunda bulunan firmaları da işletim sistemlerini güncel tutmak konusunda oldukça zorluyor. IDC‘nin 2014 yılı ilk çeyrek sonuçlarını gördüğünüz alttaki tabloya bakıldığında pazarın kullanım açısından lideri Android her geçen dönemde kullanım oranını yükselerek arttırırken 2013’ün başlarından itibaren düşüş yaşayan iOS, 7.0 sürümü ile 2013’ün son çeyreğini yükselişte kapatmış olmasına rağmen 2014’ün ilk çeyreğinde tekrardan düşüşe geçmiştir. Tabii ki burada Android işletim sistemine sahip üreticilerin diğer mobil işletim sistemlerine oranla çok daha fazla olması da bu duruma bir etken olabilir.

akilli-telefon-isletim-sistemi-kullanimi

Rekabetin sürekli yükseldiği bu platformda Microsoft da istikrarlı olarak pazar payını korumaya devam ediyor. Nokia.com üstünde barındırılan bu yeni web sitesi emulator.nokia.com fotoğraf çekimi, oyun oynama, uygulama yükleme ve Windows Phone 8.1 ile gelen Cortana yardımcı asistan ile ilgili birçok temel işlemin nasıl yapılacağı videolu şekilde anlatılmış.

Her ne kadar güncellemelerle yeterli geliştirmeyi almadığını düşünen Windows Phone kullanıcılarının bulunmasının yanında Microsoft’un bu servisi daha çok hiç bilgi sahibi olmayan kullanıcıları sevindirecek düzeydedir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir