full screen background image
Search
Pazartesi 23 Ekim 2017
  • :
  • :

Smart TV’ler de Büyük Tehlike

samsung-smart-tv

Samsung ses kontrollü Smart TV’lerinin ortamdaki tüm konuşmaları algılayarak, bu konuşmaları üçüncü kişilerle paylaşabildiği ortaya çıktı. Kullanıcılarını konuyla ilgili olarak uyaran Samsung, aslında evlerimize kendi ellerimizle bir dedikodu makinesi mi yerleştirdi dersiniz? Samsung Smart TV serisinin ses ile kontrol edilen modellerinin açık olduğu zaman ortamdaki tüm konuşmaları dinlediği ve bunların kötü niyetli kişilerce kolaylıkla bulunarak dinlenebileceği ortaya çıktı. Samsung yaptığı açıklamada, eğer evde güvenli bir özel yaşam sürdürmek istiyorsak bu TV’leri kullanmadığımız zamanlar elektrik ve internet bağlantısından uzak tutmamızı tavsiye ediyor.

Televizyonun bulunduğu mekanlarda özel hayatımızdan veya durumlarımızdan bahsetmenin sakınca oluşturabileceği konusunda uyarıda bulunan Samsung, ses kontrollü Smart TV’ler için bir donanım ve yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığını, çok yakında sistemi yeniden yapılandırarak bu sorundan kullanıcıları kurtarabileceklerini de açıkladı.

Ses komutlarıyla çalışan, kullanıcılarının ses tonunu tanıyarak tüm işlevlerini yerine getirebilen Samsung Smart TV’lerin, aslında özel hayatımızı gizliden takip eden ve bunları başka insanlarla paylaşmakta hiç sakınca görmeyen zayıf güvenlik alt yapısının oldukça tepki toplaması bekleniyor.

Bu durum, Marek Plichta adlı bir Twitter kullanıcısının Samsung smart televizyon aldığında gizlilik anlaşmalarını kabul ederken bazı maddelerin dikkatini çekmesiyle ortaya çıktı.. Kullanıcıya ait o söz konusu Tweet

Sizce Smart TV ler Güvenlik Riski Oluşturuyor mu?.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir