full screen background image
Search
Pazartesi 23 Ekim 2017
  • :
  • :

Sharp, 8K Çözünürlüğünde Televizyonu Duyurdu!

Japon elektronik devi Sharp, 8K çözünürlüğünde ki yeni akıllı televizyonunu duyurdu. Gelin hep birlikte Sharp Aquos 8K TV’nin özelliklerine ve fiyatına bir göz atalım.

4K televizyonlar henüz standart haline gelmemişken, televizyon üreticilerinin 8K çözünürlüğünde ki modellerin kullanıcılara hitap edip etmeyeceği yoruma açık.

Fakat Sharp, çözünürlüğün yanında devasa ekranı ve bulundurduğu teknolojilerle Aquos 8K TV modeli sinema keyfini evlere taşıyacak gibi görünüyor.

Sharp Aquos 8K TV duyuruldu!

70″ büyüklüğünde devasa bir paneli bulunan Aquos 8K, daha önce belirttiğimiz gibi 8K yani 7860 x 4320 piksel gibi oldukça yüksek bir çözünürlük desteği ile görücülerin karşısına çıkıyor.

Dolby Vision HDR ve BDA-HDR teknolojileri ile uyumlu olan Aquos 8K TV, Sharp tarafından çıplak gözle bile yakalanamayan ultra-ince detayların görüntülenebileceği bir televizyon olacak

10 milyar dolarlık bir yatırım ile yeni bir LCD fabrikası inşa etmeyi planlayan Sharp’ta görev alan bazı yetkililer, 8K’ya geçiş için erken olmadığını ve şimdiden çok daha fazla ürünün piyasada yer alması gerektiğini söylüyor.

Avrupa’da ve ülkemizde 4K’ya geçiş sürecinde bile henüz yolun başında olmasına rağmen, Japonya’nın kamuya ait yayın kuruluşlarından NHK geçtiğimiz yıl 8K çözünürlükte uydu yayınlarına başladı.

İlk etapta Çin ve Japonya’da ve daha sonra Avrupa’da satışa sunulacak olan Sharp Aquos 8K TV modeline sahip olmak isteyenler yaklaşık 9000 dolarlık bir bütçe ayırmaları gerekiyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir