full screen background image
Search
Salı 21 Kasım 2017
  • :
  • :

Note 8 ve iPhone 7 Plus Karşı Karşıya!

6 GB RAM ve Snapdragon 835 işlemciye sahip Galaxy Note 8 mi? 3 GB RAM ve A10 Fusion işlemcisi olan iPhone 7 Pulus mı? Sizce hangisi daha hızlı?

Yaklaşık iki hafta önce devasa ekran tasarımlı ve çift kamerası ile dikkatleri üzerine çeken Samsung Galaxy Note 8 tanıtılmıştı. Samsung’un eni amiral gemisinin rakip telefonlara karşı olan performansı merak konusu. EverythingApplePro isimli Youtube kanalı Note 8 ve iPhone 7 Plus’ı hız testini karşılaştırıyor.

Galaxy Note 8 ve iPhone 7 Plus hız testinde!

EverythingApplePro’nun testinde ilk olarak, kronometre çalıştırılarak uygulama ve oyunların her iki telefonda da birer birer çalıştırılmasına dayalı bir test. Snapchat, PS Express, Instagram gibi uygulamalarla devamında Asphalt ve GTA gibi işlemciyi yoracak oyunlar çalıştırılarak yüklenmeleri bekleniyor. Testi iPhone 7 Plus önde tamamlıyor.

Bu testte iki cihazın donanımsal özelliklerinin yanında donanım-yazılım uyumları da karşılaştırılıyor. iOS’un iPhone 7 Plus ile uyumu Android’in Note 8‘e uyumuna göre daha iyi olduğu için testin kazananı iPhone 7 Plus oluyor.

Bir sonraki aşama ise uygulama ve oyunların açılış hızları test ediliyor. Testte her iki cihaz da 1080p çözünürlükte çalıştırılmış. Bu testin tam anlamıyla kazananı olmuyor. Ancak özellikle oyun açılışlarında Note 8 6 GB RAM’in farkını gösteriyor. Bu da Samsung’un Galaxy S8’e göre ne kadar ilerleme kaydettiğini gösteriyor.

Son alarak da Geekbench ve Antutu testleri yapılıyor. Tek çekirdek performansı olarak iPhone 7 Plus, çoklu çekirdek performansı olarak ise Note 8 galip geliyor. Antutu testinin galibi ise açık ara farkla Note 8 oluyor. iPhone 7 Plus, hala iyi bir telefon olarak görülse de asıl merak edilen A11 işlemcili yeni iPhone’un Note 8 karşısındaki performansı olacak.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir