full screen background image
Search
Perşembe 14 Aralık 2017
  • :
  • :

Ne Kadar Gelecek ?

Başrollerini  Ryan Gosling ve Harrison Fordun paylaştığı merakla beklenen neo-noir bilim kurgu filmi  Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı vizyonda.

http://www.imdb.com/title/tt1856101/

Film 1982 yapımı olan Blade Runner filminin devamı niteliğinde .İlk filmde Blade RunnerRick Deckard”  olarak  izlediğimiz Harison Ford‘bu film de yine Karşımızda.

İlk filmin konusu bilmeyenler için  ; film Gelecekte insana benzeyen Replikant adında ve bir çok tehlikeli iş için kullanılmak üzere üretilen robotları yakalayan Blade Runner adında ki  polisleri anlatıyor.

Şu an vizyonda olan  Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filminin konusu ise ; ilk filmin üzerinden 30 yıl geçmiş ve Replikant‘ların insanlığı kaosa sürükleyecek bir sırrı gün yüzüne çıkmak üzeredir. Los Angeles Polis Departmanı’nda görevli memur K. bu sırrı çözebilmek için eski  Blade Runner Rick Deckard bulup bazı soruların yanıtlarını aramaktadır..

1982 yılında  Ridley Scott yönetmenliğinde  izlediğimiz  film devam serisinde yönetmen Denis Villeneuve  farklı bir bakış açısı ile bambaşka bir boyut kazandırmış.

Son zamanlarda  çok sayıda filmde izlediğimiz insansı robotlar acaba ne kadar zaman sonra karşımıza çıkacaklar? Acaba aramızdalar mı ? Şimdilik bunu bilemiyoruz ama . Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı ile birlikte daha çok sayıda bu tarzda film izleyeceğiz anlaşılan…
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir