full screen background image
Search
Perşembe 14 Aralık 2017
  • :
  • :

MSI FX420 dizüstü bilgisayar inceleme

MSI deyince aklıma nedense tabletleri, all-in-one PC’leri (tek parça PC) ya da dizüstü bilgisayarları değil ekran kartları geliyor sadece. Fakat ilk kez incelediğim MSI dizüstü bilgisayarlar konusundaki önyargım MSI FX420 sayesinde olumlu olacak, bunu söyleyebilirim.

Çizilmeyen, leke tutmayan dış yüzeyi, doyurucu performansı ve uygun fiyatıyla MSI FX420, ideal bir yol arkadaşı.

MSI FX 420’de ilk dikkatinizi çekecek özellik dış kaplaması olacaktır. Otomobil modifiyesine meraklı olanlar ya da NFS serisi sevenler “karbonfiber kaplama” dediğimde görünüşün nasıl olduğunu anlayacaklardır. Tabii dışı oldukça pahalı olan karbonfiber kaplama değil, fakat görünümü o şekilde. Bu özel kaplama sayesinde dizüstü bilgisayarınızın dışı bir süre sonra çizik halinde kalmıyor. Ayrıca parmak izi de tutmuyor. Dizüstü bilgisayarın kenarları, güç düğmesi ya da hoparlörlerin etrafı gibi dikkat çeken bölümleri de krom kaplanmış, bu da çokşıkbir görünüm sağlamış.

FX serisi “yüksek oyun performansı” ile lanse ediliyor. Fakat bu serinin en alt segment üyesi olan FX420’den öyle abartı bir performans da beklememek lazım. Sonuç olarak fiyatı oldukça uygun bir dizüstü bilgisayar. Oyun performansı çok yüksek olmasa da bu fiyata alabileceğiniz piyasadaki en yüksek performanslı bilgisayarlardan biri olduğunurahatlıklasöyleyebilirim. Fiyat / Performansı oldukça iyi.

Ürünün dikkat çeken bir diğer özelliği de 14 inçlik ekranıyla “küçük” diyebileceğimiz bir boyuta sahip olmasına rağmen barındırdığı giriş – çıkışlar. HDMI, 2 adet USB 2.0, 2 adet USB 3.0, SD – microSD kartlarınızı okutabileceğiniz kart okuyucu, VGA girişleriyle ihtiyacınızdan fazlasına sahip olacaksınız.

Dizüstü bilgisayarlarda genel olarak ses çıkışını pek dikkate almayız. Özellikle sesi sonuna kadar açtığımızda kasadan kaynaklanan bir cızırdama ya da en yüksek ayarda bile düşük ses veren dizüstü bilgisayarlarla karşılaşıyoruz. MSI FX420 ise en üst seviye sesi bile oldukça net bir biçimde dinletiyor.

Sonuç olarak MSI FX420 düşük fiyata alabileceğiniz başarılı bir dizüstü bilgisayar. Kaliteli dış kaplaması leke tutmuyor, çizilmiyor, ses kalitesi oldukça iyi, gereğinden fazla bile diyebileceğimiz kadar çıkışı var. Bütçeniz 1500 – 2000 TL arasındaysa gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir