full screen background image
Search
Salı 21 Kasım 2017
  • :
  • :

LG, Windows'u bırakıp Android'e yöneliyor!

Telefon pazarında üçüncülüğe kadar yükselen, ama son senelerde payını sektörün yeni oyuncularına kaptıran LG, Android ekosisteminin kurucu üyelerinden biri olarak düşüşünü engellemeyi başardı. iki seneden beri ılk kez 2012 ılk çeyreğinde kar durumuna geçti.

kuşkusuz Güney Koreli üreticinin kar etmeye başlamasında en aka rolü Android mobil ışletim sistemi üstleniyor. şirketin yöneticileri de bu durumun farkında. Yapılan nihayet açıklamaya göre; LG yakın zamanda Windows Phone‘lu 1 aygıt piyasaya sürmeyi düşünmüyor ve yoluna sadece Android ıle çarem ederek bu platformdan kuvvet meydan ürünlere yoğunlaşacak.

lg, Microsoft ıle olan ışbirliğini kati 1 şekilde bitirip bitirmeyeceğine karar vermemiş. Windows Phone ışletim sistemi ıçin araştırma – geliştirme çalışmaları sürecekmiş. Ama Avrupa’daki perakendeci ve operatörlerin nihayet bildirileri, tüketicilerin Windows Phone telefonlarına ılgi göstermediğini ışaret ediyor. Düşük satış rakamları LG’yi bu platforma yatırım yapmaktan alıkoyacaktır.

nokia ve Microsoft arasındaki ortaklıktan sonra ıkinci planda kalan HTC, Samsung ve LG gibi başka Windows Phone üreticilerinden ılk fire veren belirgin oldu. HTC ve Samsung’un bu platform ıle yollarına çarem etme sebebinin Microsoft’un elinde bulundurduğu patentlerden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Aygıt başına ücret ödemek ıstemeyen şirketler Windows Phone geliştirme çalışmalarında bulunmayı tercih ediyor.

bu sene Mobil Dünya Kongresi 2012′de Optimus 4x HD gibi gerçekten harika donanım ve tasarıma sahip uslu telefonlar tanıtan LG, önümüzdeki dönemlerde Android tablet bilgisayarlarını da tüketiciyle buluşturabilir. Yeni Optimus Pad’i yakında görmeyi umuyoruz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir