full screen background image
Search
Salı 12 Aralık 2017
  • :
  • :

iPhone 8 Tanıtım Tarihi Açıkladı

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone’larının tanıtım tarihi belli oldu. Mac4Ever’ın belirttiği tanıtım tarihi, The Wall Street Journal ve TechCrunch tarafından da doğrulandı.

Apple, iPhone 4s modelinden beri tüm iPhone’ları Eylül ayında tanıtıyor. Bu yılda 12 Eylülde 3 farklı modeli kullanıcılarına sunacağı iddia ediliyor. Bu iddia hafta başında The Wall Street Journal tarafından desteklenmişti.

Yeni iPhone’lar 12 Eylül’de Görücüye Çıkıyor!

Apple daha önceden onuncu yıla özel bir model tasarlayacağını belirtmişti. Bu özel iPhone’un tanıtımı Apple Park’taki Steve Jobs Tiyatrosunda düzenlenerek hem tiyatronun açılışı gerçekleşecek hemde yeni iPhone için akıllardan çıkmayacak bir etkinlik olacak.

Medya davetiyeleri etkinlikten 7-10 gün önce gönderildiği için eğer tiyatro tamamlanamazsa Apple’ın bu organizasyonun yeri konusunda karar vermesi için çok az bir süre kaldı. Etkinlik 12 Eylül’de ise en geç 5 Eylül’de davetiyeler gönderilecek.

Apple’ın bu etkinlikte ismi kesin olmamakla beraber iPhone 8, iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve yeni Apple Watch’u tanıtması bekleniyor.

iOS 11 ne zaman yayınlanacak?

Apple, son iki yıldır yeni iPhone tanıtımından sonraki ilk  Pazartesi günü yeni iOS sürümünü yayınlıyor. Bu yılki etkinliğin 12 Eylülde gerçekleşeceğini var sayarsak iOS 11’inde 18 Eylül Pazartesi günü yayınlanması bekleniyor.

iPhone 8’in de içinde bulunduğu yeni iPhone modelleri için 15 Eylül Cuma gününden itibaren ön siparişin başlaması ve 22 Eylül’den itibaren de iPhone’ların sahiplerine ulaşmaya başlaması bekleniyor. Apple’dan resmi açıklama gelmedikçe bu tarihler kesin değil. Ancak Apple’a yakın kaynakların tarih konusunda kolay kolay yanılmadıklarını da belirtmiş olalım.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir