full screen background image
Search
Pazartesi 23 Ekim 2017
  • :
  • :

5.9 inçlik Nexus mu?

Android’in sadeliği ile bilinen Nexus serilerine 5.9 inç boyutunda yeni bir üye katılacağı konuşuluyor.

android-nexus

Gün geçmiyor ki Nexus ailesi ile ilgili iddialar internette dolaşmasın. Android Silver, HTC’den 9 inçlik Nexus tablet Voltanis vb. söz konusu olan Nexus serisi cihazlarla ilgili ortaya yeni bir iddia atılmış görünüyor.

Kasım ayında yayınlanması beklenen Google’ın yeni Nexus akıllı telefonun 5.9 inç büyüklüğünde olacağı konuşuluyor. Çinli teknoloji devi Lenovo’nun Motorola’nın akıllı telefon bölümü Motorola Mobility‘i 3 milyar dolara satın aldığını duyurduğu Ocak ayından bu yana Motorola Moto G, Moto X gibi akıllı telefonları ile hem ülkemizde hemde yurt dışında dikkat çekiyordu. Geçtiğimiz hafta Motorola X+1 telefonuna ait bazı teknik detay ve görüntüler de düşmüş ve oldukça ilgi çekmişti.

Parmak izi sensörü ile geleceği tahmin edilen 5.9 inçlik yeni Nexus Google ile Motorola’nın ortak çalışması ile duyurulacak. Android Police’de yer verilen konuya ilişkin yeni akıllı telefonun kod adının Shamu olacağından söz ediliyor.

Şu an için Android L’nin Nexus cihazlarda kullanılabilinirliği bilinirken kaynak sitenin yeni Nexus olabileceği iddiaları da Android geliştirici önizlemesi ile alâkalı code.google.com web sitesine dayandırılıyor.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir